Mutfak Tıkanıklığı Açmak İçin Yapılması Gerekenler

  1-Tıkanan Lavabo Nasıl Açılır?

Mutfak tıkanıklığı açma

 için lavabonun ağzını dolduracak şekilde limon tozu eklenip yarım yemek kaşığı karbonat bir su bardağı sirke eklenip 1 dakika kadar kabarması gözlenmelidir arkasından sıcak su dökülüp lavabonun açılması sağlanır.

izmit tıkanık açma

2-Karbonat ve Sirke ile Lavabo Açma?

Mutfak tıkanıklığı açma lavabonun ağzını dolduracak şekilde limon tozu eklenip yarım yemek kaşığı karbonat bir su bardağı sirke eklenip 1 dakika kadar kabarması gözlenmelidir arkasından sıcak su dökülüp lavabonun açılması sağlanır.

3- Mutfak Giderini Açma İşleminde En Etkili Açıcı?

Mutfak giderini açma işleminde en etkili açıcı kostiktir. Asit bazlı bir bileşim olduğu için su ile karışınca mutfak borusunun içindeki yağları eritir ve mutfak tıkanıklığını açar.

4-Mutfak Tıkanıklığını Sıcak Su ile Açma?

Mutfak lavabosundan su yavaş gidiyorsa kombinin sıcak su ayarını yüksek dereceye alıp mutfak lavabosuna 10 dakika boyunca acık bırakılması gerekir giderden su geri geliyorsa suyun gitmesi beklenip tekrar uygulanması gerekir.

5-Mutfak Tıkanıklığını Susta Teli ile Açma?

Mutfak tıkanıklığını susta teli ile açmak mümkündür susta telini kullanırken dikkat edilmesi gereken tel zorlanıyorsa sıkıştırmamaya dikkat edilmesi gerekir.

6- Mutfak Borusu Tıkanma Sebebi?

Mutfak borusunun tıkanmasının sebebi dökülen katı maddeler ve yağ kalıntıları aslında yanlış bilinen borunun içindeki yağların yemek yağı olduğu sanılıyor borunun içindeki yağlar kimyasal yağlardır (kimyasal temizleyiciler, sabunlar, makine deterjanları hepsi yağdan oluşur) bu olayında asıl en etkili yöntemi sıcak su yöntemidir.

7- Mutfak Borusu Tıkanınca Yapılması Gerekenler?

1- Lavabonun altındaki boru kontrol edilmelidir.

2-Doğal yöntemlerle açmayı deneyiniz. (limon tuzu, karbonat, sirke ve sıcak su)

3-Susta teli ile açmayı deneyin. 

4-Kimyasallarla açma işlemi (Lavabo açıcı, kostik) bu malzemeleri kullanırken dikkat edilmesi gerekir kendinize zarar vermeyin insan vücuduna zarar verir.

5-Bu işlemlerle açılmıyorsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  8-Mutfak Borusunu Çay Tortusu Tıkar mı?

Mutfak borusuna çay tortusu dökülmesi durumunda gider borusunun dirseklerine takılarak tıkanmaya sebebiyet verebilir.

Sıkça Sorulan Sorular ?

Mutfak lavabo giderine bir bardak taze kabartma tozu ve ardından bir bardak beyaz sirke dökün. Tahliye açıklığının üzerine lastik bir tıpa veya başka bir lavabo deliği kapağı yerleştirin. Sirke ve karbonatın giderinizi açması için 15 dakika bekleyin, ardından gider kapağını çıkarın ve tıkanıklığı gidermek için giderden aşağı sıcak musluk suyu akıtın.

Bu Yazıyı Nasıl Buldunuz?

Oylama için Yıldıza Tıklayın

Otalama Oy 5 / 5. Oy sayısı: 18

Şimdiye kadar oy yok! Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.